ציון לשבח למאמר אלקטרוניקה של תחמוצות - סטודנט לתואר מאסטר, דרור מירון

ברכות לדרור מירון, סטודנט לתואר מאסטר בפקולטה, ולשותפיו למאמר, על ציון לשבח של עבודתם שפורסמה בכתב-העת Journal of Applied Physics. המאמר שפרסמו נכלל לאחרונה ברשימה של 12 מאמרי מחקר שכתב-העת הבליט לאחרונה בתור "בחירות העורך המצטיינות של שנת 2019". בידיעה מציינים כי מאמרים אלה "נבחרו ע"י העורכים של כתב העת בתור חלק מהמחקר החשוב ביותר שפורסם בו בשנה האחרונה". מוערך כי כתב העת מפרסם מעל 1,600 מאמרים בשנה.

המאמר, שכותרתו היא “Understanding leakage currents through Al2O3 on SrTiO3” מסתכל על בעיה ותיקה של זרמי זליגה דרך מבודדים. בעבודתם בחנו החוקרים בעיה זו בהקשר של אלקטרוניקה של תחמוצות, תחום מחקר מתפתח המנסה לרתום את הפיזיקה העשירה שמסתתרת בחלק מהתחמוצות, וליצור ממנה התקנים פרקטיים חדשים, כדוגמת טרנזיסטורים חדשניים וחיישנים. המאמר מתאר רעיון חדש באמצעותו ניתן להתחקות אחר המנגנונים הפיזיקליים של זרמי הזליגה, ובאמצעותו הכותבים מציעים קווים מנחים לפיתוח של טרנזיסטור עתידי המבוסס על תחמוצות.

המחקר נערך במעבדת אלקטרוניקה של תחמוצות בראשות ד"ר ליאור קורנבלום, ובשיתוף פעולה צמוד עם ד"ר עילם ילון. שותפים נוספים למאמר הם ד"ר מריה בסקין וד"ר איגור קרילוב. המחקר בוצע במרכז הננו-אלקטרוניקה ע"ש שרה ומשה זיסאפל ובמרכז וולפסון למחקר במיקרואלקטרוניקה, ונערך במימון הקרן הלאומית למדע.